Biuro Nieruchomości Centrum ... Twój wymarzony dom, mieszkanie, działka ...
Interaktywna mapa Elbląga:
Nieruchomości CENTRUM
ul. Giermków 4/2, Elbląg
biuro@centrum.elblag.pl
www.centrum.elblag.pl
tel: 55 236 23 10
kom: 603 678 559

godziny otwarcia biura:
pon-pt: 8.30 - 16
inne terminy - do uzgodn.
Jesteśmy członkiem:
 
  EKN.

 

Ponieważ wciąż wiele osób ma wątpliwości czym tak naprawdę jest EKN, jako jej współzałożyciel, postanowiliśmy krótko opisać charakter, cele i historię tej instytucji.

Elbląska Korporacja Nieruchomości to dobrowolny związek nieruchomości skupiająca współpracujące ze sobą agencje nieruchomości zlokalizowane na terenie miasta Elbląg. Większość spośród zrzeszonych agencji jest dobrze znana wśród elblążan, ma wieloletnie doświadczenie i ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku nieruchomości. 

U podstaw zrzeszenia EKN była idea, aby zamiast "trzymać oferty w zamkniętej szufladzie biura" rozpocząć współpracę w zakresie upowszechniania ofert nieruchomości na sprzedaż. Dlaczego Klient który chce zlecić np. sprzedaż mieszkania musi obejść kilkanaście elbląskich biur nieruchomości aby zostawić w każdym tę informację? Dlaczego Klient jeśli poszukuje do kupna nieruchomość musi każdorazowo sprawdzać wszystkie biura z osobna? 

Elbląska Korporacja Nieruchomości została założona w 1999 r. W dniu 05 lipca cztery agencje, które zdecydowały się usprawnić dotychczasową współpracę między sobą, podpisały dokument powołujący do życia EKN. Do tych 4 pionierskich agencji należały: nasze biuro Centrum, biuro BPN, biuro Baranowski oraz biuro Investing.

 

 

Założenia dotyczące funkcjonowania EKN były ambitne oraz bardzo konkretne dlatego, że członkowie-założyciele byli jednocześnie aktywnie działającymi pośrednikami. Był to okres kiedy standardy wykonywania zawodu pośrednika oraz świadomość wśród elblążan na czym polega ten zawód były w początkowej fazie rozwoju. Działając w grupie założycielskie biura chciały przyczynić się do wspólnego kreowania pozytywnego wizerunku pośrednika wśród mieszkańców Elbląga. Wtedy także zrodziła się idea wymiany ofert na wyłączność między zrzeszonymi biurami która stanowiła punkt przełomowy w jakości obsługi klientów i szybkości finalizowania transakcji.

Z czasem do Elbląskiej Korporacji Nieruchomości dołączyły kolejne elbląskie biura obrotu nieruchomościami, które doceniły zalety współpracowania z innymi pośrednikami. W tym czasie, na szczeblu regionalnym, rozwijały się stowarzyszenia pośredników jak np. Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, Podlaskie Stowarzyszenie Rynku Nieruchomości itp. Elblaska Korporacja Nieruchomości była swego rodzaju odpowiedzią na tego typu inicjatywy, tyle że podjętą na gruncie elbląskim. 

Obecnie spośród kilkunastu agencji nieruchomości jakie posiadają siedzibę w Elblągu, do Elbląskiej Korporacji Nieruchomości należy 10 biur, a dokładnie:
 

 
 • Biuro nieruchomości 'Centrum'

 • Biuro nieruchomości 'BPN'

 • Biuro nieruchomości 'Baranowski'

 • Biuro nieruchomości 'Investing'

 • Biuro nieruchomości 'Stator'

 • Biuro nieruchomości 'Posesja'

 • Biuro nieruchomości 'Cargos'

 • Biuro nieruchomości 'De Facto'

 • Biuro nieruchomości 'Pater'

 • Biuro nieruchomości 'Art-Graf'


Najmłodszymi członkami EKN są biura 
De Facto, Pater oraz Art-Graf - serdecznie witamy w naszych szeregach!


Katalog powyższych 10 agencji nie jest zamknięty i w każdej chwili dowolne biuro nieruchomości z Elbląga może zostać członkiem EKN. Jedynym warunkiem jakie należy spełnić to być otwartym na współpracę z pozostałymi biurami oraz zobowiązać się do przestrzegania zasad etyki oraz standardów zawodowych pośrednika, wypracowanych przez Polską Federację Rynku Nieruchomości. Biuro które decyduje się na członkowstwo w Elbląskiej Korporacji Nieruchomości musi także przystąpić do programu wymiany ofert na wyłączność. W praktyce oznacza to, że po wpłynięciu do biura oferty sprzedaży nieruchomości na zasadach wyłączności, jest ona rozsyłana do pozostałych zrzeszonych biur. Dzięki temu oferta taka dociera do pozostałych pośredników i ich Klientów i w efekcie dochodzi do szybszej finalizacji transakcji. Chociaż biuro w takiej sytuacji jest zmuszone podzielić się prowizją z drugim pośrednikiem to zyskuje zadowolenie ze strony zlecającego Klienta gdyż doprowadza do szybszej transakcji. Na podobnej zasadzie, tyle że na większą skalę, funkcjonują w dużych miastach popularne programy wymiany ofert, tzw. Systemy MLS.  Taka forma współpracy między pośrednikami ma szczególne znaczenie w przypadku ofert sprzedaży nieruchomości z różnych względów mało atrakcyjnych (np. zbyt wygórowana cena nieruchomości).

Niezrzeszone biura nieruchomości, licząc na prowizję od dwóch stron (lub całość prowizji od sprzedającego w przypadku ofert bezpośrednich) zatrzymują w swoim biurze w "szufladzie" ofertę licząc że we własnym zakresie prędzej czy później znajdą drugą stronę transakcji. Efekt jest taki, że często całymi miesiącami nie są w stanie sprzedać takiej oferty. Niezrzeszone biuro w obliczu narastającej frustracji i zniecierpliwienia klienta zlecającego może w takiej sytuacji jedynie obniżyć cenę nieruchomości aby przyśpieszyć znalezienie drugiej strony transakcji. Gdyby skorzystało z programu wymiany ofert z pewnością szanse na finalizację transakcji na pierwotnych warunkach zlecającego byłyby niewspółmiernie większe.

Od kilku lat w ramach Elbląskiej Korporacji Nieruchomości organizowane są regularnie zebrania wszystkich członków (raz w miesiącu, lub częściej gdy wymagają tego okoliczności). Na zebraniach, w formie uchwał, podejmowane są decyzje zwykłą większością głosów, w sprawach dotyczących m.in.:

 • wypracowania zasad współdziałania i form dalszej integracji środowiska elbląskich pośredników w obrocie nieruchomościami;

 • podnoszenia rangi i rozwoju zawodu pośrednika;

 • reprezentowania członków wobec lokalnych organów i instytucji;

 • opracowywania nowych narzędzi pracy, w szczególności usprawnienia procesu wymiany ofert na wyłączność;

 • wymiany doświadczeń i bieżących informacji z elbląskiego jak i regionalnego rynku nieruchomości;

 • udziału w grupowych szkoleniach, konferencjach i seminariach organizowanych przez niezależne instytucje jak i stowarzyszenia zrzeszone w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości;

 • nawiązywania kontaktów ze stowarzyszeniami pośredników o regionalnym zasięgu działania (szczególnie z SPPON i WAMASPON);

 • kreowania pozytywnego wizerunku profesji dzięki kontaktom z lokalnymi mediami;

 • zawierania korzystnych (ze względu na grupowe zlecenia) kontraktów z powiązanymi podmiotami, jak np. portel.pl, elblag24.pl. firmy ubezpieczeniowe itp

W chwili obecnej EKN prowadzi kampanię edukacyjną wśród elblążan (strony sprzedające swoje nieruchomości) aby współpracowały z pośrednikami na podstawie tzw. umów bezpośrednich, tzn. gdzie Klient kupujący zostaje zwolniony z opłacania prowizji dla pośrednika.

Pośredników z Elbląga (i nie tylko), zainteresowanych współpracą w ramach Elbląskiej Korporacji Nieruchomości prosimy o kontakt na adres biuro@centrum.elblag.pl bądź z dowolnym innym biurem zrzeszonym w EKN.


 
Wstecz

 
Polecane oferty
Dom bliźniak na Sprzedaż Elbląg, ul. Moniuszki
Powierzchnia: 98.78 m2
Cena: 799 000 PLN
Mieszkanie na Sprzedaż Elbląg, ul. Trybunalska
Powierzchnia: 40 m2
Cena: 259 000 PLN
Mieszkanie na Sprzedaż Elbląg, ul. 12-go Lutego
Powierzchnia: 71.2 m2
Cena: 390 000 PLN
Jesteś gościem: 20166895
Dom mieszkanie Elbląg
 ::  Copyright © 2015 Biuro posrednictwa nieruchomosci  
CENTRUM
, Elbląg  :: 
Strony partnerskie
  :: Wykonanie   MBS Systems, Powered by: GaleoGrupa.pl
  ::