Biuro Nieruchomości Centrum ... Twój wymarzony dom, mieszkanie, działka ...
Interaktywna mapa Elbląga:
Nieruchomości CENTRUM
ul. Giermków 4/2, Elbląg
biuro@centrum.elblag.pl
www.centrum.elblag.pl
tel: 55 236 23 10
kom: 603 678 559

godziny otwarcia biura:
pon-pt: 8.30 - 16
inne terminy - do uzgodn.
Jesteśmy członkiem:
 
  Aktualności.

 

OFERTA BEZPOŚREDNIA- wielka nowość w Elblągu!

Jako jedni z nielicznych i pierwszych na wybrzeżu wprowadzilismy pod koniec 2008 roku rewolucyjną zmianę dotyczącą sposobów współpracy z naszymi klientami w zakresie pośrednictwa w sprzedaży nieruchomościami. Chodzi o możliwość sprzedaży nieruchomości jako oferty bezpośrednie, gdzie tylko strona Sprzedająca ponosi koszy pośrednictwa zbycia.

Czy jest to faktycznie coś nowego?

Jest to wielka nowość- oczywiście w Elblągu - na rynkach rozwiniętych, takich jak Europa Zachodnia czy USA sprawdziła się już od wielu lat. Zasada, polega na tym, że strona Sprzedająca ponosi koszy pośrednictwa zbycia- tym samym zrezygnowaliśmy z pobierania prowizji od Klienta Kupującego. Nasuwa się pytanie w jak szerokim zakresie funkcjonuje ta nowość w naszej agencji. Zmianą tą zostały objęte wszystkie kategorie nieruchomości: działki budowlane, domy mieszkalne, apartamenty wypoczynkowe, lokale użytkowe ale i również typowe mieszkania 1, 2, 3, 4 pokojowe. Należy podkreślić, że umowy te nie zawieramy tylko na nieruchomości, które się trudno sprzedaje ale na wszystkie nieruchomości występujące na elbląskim rynku. Promocja ta objęła już większość ofert sprzedaży znajdujących się w naszej bazie danych.

Klienci Kupujący zmiany te przyjęli entuzjastycznie.
Zrozumiałe jest, ż klienci Kupujący bardzo chętnie korzystają z naszej promocji. Upraszcza to znacznie relacje: biuro nieruchomości- klient Kupujący. Procedury związane z pozyskaniem ogólnych i wstępnych informacji o nieruchomości (w tym adresu) mogą zaistnieć nawet droga telefoniczną. Zauważyliśmy, że klienci Kupujący w pierwszej kolejności chcą oglądać właśnie tylko nieruchomości sprzedawane jako oferty bezpośrednie. Kupujący którzy korzystają z naszych usług mogą zaoszczędzić dużo więcej czasu i czuć się w dalszym ciągu bezpieczni podczas transakcji. Akcja ta zatacza coraz większy krąg i przenosi się na inne biura nieruchomości działające na elbląskim rynku.

Klienci Sprzedający zmiany te przyjęli ze zrozumieniem.
Jeśli zastanowić się jak oferty bezpośrednie zostały przyjęte przez klientów Sprzedających to należy docenić ich dużą dojrzałość oraz zrozumienie. Jesteśmy doceniani za to, że szybko zareagowaliśmy na zmiany jakie miały miejsce w ostatnim czasie na lokalnym rynku nieruchomości jak również i w Polsce. Sprzedający doceniają możliwość dzięki której mają zagwarantowany dużo szerszy dostęp i zainteresowanie osób poszukujących nieruchomości w danej chwili do nabycia. Należy wyraźnie podkreślić, że w żadnym wypadku cena ofertowa nieruchomości sprzedawanej jako bezpośrednia, nie jest sztucznie zawyżana. Jako potwierdzenie tego może wystarczyć fakt, iż w ostatnim okresie finalizujemy głównie transakcje ofert wystawionych na sprzedaż w drodze bezpośredniej.

Czy w przypadku oferty bezpośredniej agencja nieruchomości działa na rzecz tylko jednej strony?
Odpowiedz jest taka, że licencjonowany pośrednik w naszej agencji działa na rzecz całej transakcji, a więc występuje na rzecz strony Kupującej jak i również Sprzedającej. Jest to całkowicie zgodnie z prawem. Ustawa o Gospodarce Nieruchomościami reguluje taki stosunek, w którym klient Kupujący lub Sprzedający nie płaci prowizji. W Kodeksie Etyki i Standardach Zawodowych Pośredników w Obrocie Nieruchomościami stwierdza się, że: „Pośrednikowi nie wolno oferować usług pośrednictwa przedstawiając je jako wolne od wynagrodzenia, co nie wyklucza pobierania wynagrodzenia wyłącznie od jednej strony transakcji”. W takiej sytuacji Pośrednik jest również odpowiedzialny za transakcję, tak jak w przypadku normalnej umowy zlecenia kupna lub sprzedaży nieruchomości. Ponosimy odpowiedzialność przed klientem Kupującym na równi jak i przed klientem Sprzedającym. W tym zakresie nic się nie zmieniło z wyjątkiem wynagrodzenia, które w przypadku oferty bezpośredniej nie jest pobierane jest od strony Kupującej.
 

 
 
Wstecz

 

Polecane oferty
Dom bliźniak na Sprzedaż Elbląg, ul. Moniuszki
Powierzchnia: 98.78 m2
Cena: 799 000 PLN
Mieszkanie na Sprzedaż Elbląg, ul. Trybunalska
Powierzchnia: 40 m2
Cena: 259 000 PLN
Mieszkanie na Sprzedaż Elbląg, ul. 12-go Lutego
Powierzchnia: 71.2 m2
Cena: 390 000 PLN
Jesteś gościem: 20166841
Dom mieszkanie Elbląg
 ::  Copyright © 2015 Biuro posrednictwa nieruchomosci  
CENTRUM
, Elbląg  :: 
Strony partnerskie
  :: Wykonanie   MBS Systems, Powered by: GaleoGrupa.pl
  ::