Biuro Nieruchomości Centrum ... Twój wymarzony dom, mieszkanie, działka ...
Interaktywna mapa Elbląga:
Nieruchomości CENTRUM
ul. Giermków 4/2, Elbląg
biuro@centrum.elblag.pl
www.centrum.elblag.pl
tel: 55 236 23 10
kom: 603 678 559

godziny otwarcia biura:
pon-pt: 8.30 - 16
inne terminy - do uzgodn.
Jesteśmy członkiem:
 
  Aktualności.

 

Elbląscy deweloperzy- dzięki Wam Elbląg pięknieje

Działalność deweloperska stała się bardzo popularna wśród lokalnych podmiotów gospodarczych dlatego zasadne wydaje się podjęcie tematu wpływu tej działalności na rynek nieruchomości w Elblągu. Skala trudności, z jaką muszą się zmierzyć ci przedsiębiorcy jest olbrzymia. Sukces ich inwestycji wymaga gruntownej analizy planowanego przedsięwzięcia w fazie pre-deweloperskiej, która pozwoli na trafną identyfikację i redukcję czynników ryzyka. Długi okres realizacji inwestycji deweloperskiej sprawia, że działalność ta jest szczególnie narażona na zmienność sytuacji na rynku. Wskaźniki gospodarcze, takie jak: tempo wzrostu PKB, poziom inflacji i wysokość stóp procentowych, ma bezpośrednie przełożenie na zachowania uczestników rynku nieruchomości, a szczególnie na siłę nabywczą elbląskich klientów. Innym zjawiskiem zwiększającym ryzyko tej działalności jest wyraźny wzrost podaży przejawiający się dużą liczbą mieszkań oddawanych i planowanych do oddania przez konkurencyjnych przedsiębiorców oraz spółdzielnie mieszkaniowe. Konkurencję tę zwiększają dodatkowo mieszkania na rynku wtórnym. Można było zauważyć systematyczny nacisk na przekształcanie lokatorskich praw do lokali mieszkalnych we własnościowe ze strony właściciela, to jest Gminy Elbląg. Duża pula mieszkań nabytych w latach szybkiego wzrostu gospodarczego w celach inwestycyjnych, w okresie kryzysu wróciła na rynek. Okres boomu na rynku mieszkaniowym w latach 2005- 2008 cechowała pewna „pobłażliwość" nabywców, a nawet banków kredytujących inwestycje wobec niedociągnięć deweloperów oraz wysokie ceny sprzedaży. Ale te udogodnienia skończyły się bezpowrotnie. Lokalni deweloperzy, tak jak i wszyscy inni w Polsce zmierzyć się musieli z kryzysem gospodarczym, który trwa do chwili obecnej.
W procesie realizacji inwestycji deweloperskiej można wyróżnić następujących uczestników tego procesu:
• Klienci- kupujący
• wykonawcy procesu
• otoczenie, przestrzeń publiczna.

Pomiędzy uczestnikami procesu deweloperskiego zachodzą określone relacje. Kupujący pragną otrzymać najwyższą jakość po jak najniższym koszcie, deweloperzy mają nadzieję na osiągnięcie jak najwyższego zysku, natomiast lokalna elbląska społeczność oczekuje rozwoju i ulepszenia przestrzeni publicznej oraz zgodności zamierzenia deweloperskiego z planem zagospodarowania przestrzennego. Jako jeden z pierwszych deweloperów- Przedsiębiorstwo Budowlane „STARÓWKA”, na początku lat 90-tych realizowało projekty inwestycyjne budowy nowoczesnych pod względem architektoniczno- użytkowym wielorodzinnych budynków przy ul. Rybackiej, ul. Bednarskiej oraz ulicy Stary Rynek w Elblągu. W następnych latach, z wielkim powodzeniem zabudowę Starego Miasta w Elblągu kontynuowała firma Zakład Usług Budowlanych „MYTYCH”

Zakład Usług Budowlanych MYTYCH

Na fali historycznych, gospodarczych i ekonomicznych przemian w Polsce Spółka MYTYCH podjęła ryzyko pełnego wykorzystania swojego doświadczenia, wiedzy i umiejętności, jak również swoich środków finansowych do realizacji coraz to bardziej odważnych projektów deweloperskich. Świetnie zagospodarowała pustą przestrzeń w Elblągu dotyczącą zapotrzebowania elblążan na nowoczesne mieszkania i domy, tanie w eksploatacji, bardziej funkcjonalne i o wyższym standardzie. W obliczu wielu załamań na rynku inwestowania w nieruchomości oraz kryzysu ekonomicznego ZUB MYTYCH jawi się w Elblągu jako stabilny, przewidywalny jak również pewny partner dla osób poszukujących lokale mieszkalne i użytkowe do kupna. Rozmach inwestycyjny Spółki świadczy o odwadze w angażowaniu się w coraz śmielsze projekty inwestycyjne. Działania te wymusza trudniejsza sytuacja na lokalnym rynku nieruchomości. Zrealizowane inwestycje ZUB MYTYCH praktycznie całkowicie zmieniły wygląd wielu dzielnic miasta. Zdegradowane, pełne powojennych ruin tereny Starego Miasta w chwili obecnej prezentują się jako nowoczesna europejska dzielnica, która stała się wizytówką miasta. Podobnie było się z okolicą ulicy Żyrardowskiej, która z dzielnicy o przedwojennej, zniszczonej zabudowie stała się enklawą funkcjonalnych i nowych lokali mieszkalnych i apartamentów. Okolica dzielnicy Bielany obok przestarzałego osiedla domów szeregowych, usytuowanych na małych działkach przekształciła się w jedną z najdroższych lokalizacji domów jednorodzinnych. Długo można by wymieniać inwestycje, które całkowicie zmieniły obraz Elbląga. Poniższe zdjęcia tylko w niewielkim stopniu odzwierciedlają rozmach inwestycyjny ZUB MYTYCH na terenie miasta Elbląga.

 


Przemysłówka 03

Firma o ugruntowanej pozycji, działająca na lokalnym rynku od 1991 r. Dzięki determinacji i zaangażowaniu kierownictwa firmy, wykonując podjęte zadania solidnie i terminowo w bardzo szybkim czasie PRZEMYSŁÓWKA 03 wyrobiła sobie opinię solidnego partnera w branży budowlanej na lokalnym rynku. Dzięki tej firmie powstało, lub zostało poddanych gruntownemu remontowi wiele budynków, obiektów budownictwa przemysłowego i inżynierskiego, budynków wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej (urzędy, szkoły, szpitale, hale sportowe, baseny, budynki wojskowe, straży pożarnej itd.). Inwestycje realizowane przez Przemysłówka 03 obejmuje to między innymi:
• Budynek Urzędu Miejskiego w Elblągu
• IV Liceum Ogólnokształcące
• Budynek mieszkalno-usługowy przy ul. Hetmańskiej
• Kompleks akademików przy ul. Wspólnej
• Kompleks dydaktyczny przy ulicy Czerniakowskiej
• Budynek dydaktyczny Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej przy ulicy Lotniczej
• Budynek Szkoły Ogólnokształcącej nr 2 wraz z salą sportową przy ulicy Królewieckiej

  

 

 

 

 
 
 
Wstecz

 

Polecane oferty
Dom na Sprzedaż Zduny, ul. Zduny
Powierzchnia: 45.13 m2
Cena: 119 000 PLN
Mieszkanie na Sprzedaż Elbląg, ul. 12-go Lutego
Powierzchnia: 71.2 m2
Cena: 390 000 PLN
Jesteś gościem: 19777229
Dom mieszkanie Elbląg
 ::  Copyright © 2015 Biuro posrednictwa nieruchomosci  
CENTRUM
, Elbląg  :: 
Strony partnerskie
  :: Wykonanie   MBS Systems, Powered by: GaleoGrupa.pl
  ::